מאמרים ופרסומים

מאמרים ופרסומים

מאמרים ופרסומים

כאן תוכלו למצוא מאמרים שנכתבו על ידי הצוות המקצועי של יאיר סאסי - רואי חשבון. אנו מאמינים ביצירת ערך מוסף ללקוחותינו ובהתאם חולקים את הידע הרב שברשותינו לקידום העסקים הקטנים והבינוניים בישראל.
 
ניהול פנקסי חשבונות ניהול פנקסי חשבונות
כל עוסק, קטן כגדול, מחויב בניהול ספרי חשבונות אשר מהווים את בסיס המידע לדיווח לרשויות המס ולבעלי עניין אחרים. מכוח סעיף 130 לפקודת מס הכנסה נקבעו גם הוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות), היורדות לפרטי פרטים ומסבירות מהם אותם ספרים ואיזה סוג ספרים צריך לנהל כל עוסק.
להמשך קריאה
עוסק מורשה או עוסק פטור? עוסק מורשה או עוסק פטור?
כאשר אדם מבקש לפתוח עסק, כצעד ראשון , עליו להירשם במשרדי מס ערך מוסף כעוסק - עוסק מורשה או עוסק פטור. המיסוי הוא חלק בלתי נפרד מהפעילות העסקית. התנהלות מושכלת עשויה לא רק לפתוח בפני העסק הקטן מרחב שלם של פעילויות אשר תכנונם עשוי לחסוך מס אלא גם להוות מדריך של "עשה" או "לא תעשה" בקשר למס.
להמשך קריאה
התאגדות כעצמאי או חברה בע"מ? התאגדות כעצמאי או חברה בע"מ?
שוקלים לפתוח עסק? להיות עצמאיים? להקים שותפות עסקית? כדאי שתשקלו האם לפעול כעצמאי או כחברה בע"מ. להחלטה שתקבלו היום תהיה השפעה רבה על עתיד העסק שלכם, מבחינת האחריות האישית, חבויות מס ההכנסה וביטוח לאומי, דיני העבודה והעלויות הצפויות בהקמה ותפעול העסק בהמשך
להמשך קריאה